1. Szkolne Koło Turystyczne „KORCZAKI NA SZLAKU” powstało w 2023 roku.
  2. Celem działalności koła jest popularyzacja turystyki pieszej, rozbudzenie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, poznanie walorów przyrodniczych Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego, motywowanie do aktywnego spędzania czasu, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, kształtowanie zdrowego stylu życia, nabywanie umiejętności poruszania się na szlakach turystycznych, wyciszenie napięć i stresów poprzez pobyt na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą oraz poprzez lekki wysiłek.
  3. Inicjatorami i opiekunami koła są nauczyciele wychowania fizycznego Sabina Bała i Mirosław Drużbacki.
  4. Trasy i plany wycieczki przedstawione będą przez organizatorów na stronie internetowej szkoły, Facebooku koła turystycznego oraz przesłane przez dziennik elektroniczny w terminie co najmniej na tydzień przed ich realizacją. Wyznaczone trasy będą dostosowane do fizycznych możliwości uczestników wycieczek.
  1. Wycieczki będą organizowane w piątki (1 raz w miesiącu – termin dopasowany będzie do działalności pracy szkoły oraz warunków pogodowy)
  1. Opłaty za wycieczkę będą pobierane na bieżąco. Ich koszt będzie zależeć od ceny przejazdów środkami komunikacji (MZK, PKS, PKP), biletów wstępu, kosztów organizacyjnych i programowych.
  1. Warunki uczestnictwa:
    • uczestnikiem wycieczki może być każdy uczeń szkoły z klasy 5, który:
      • posiada pisemną zgodę rodziców,
      • dysponuje dobrym stanem zdrowia,
      • jego zachowanie w szkole nie budzi zastrzeżeń,
      • aktywnie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego,
      • uczestnik wycieczki nadrobi zaległy materiał w związku
        z nieobecnością tego dnia na lekcjach.
    • ilość uczestników każdej wycieczki jest ściśle określona, w związku z tym organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia naboru.
  1. Każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest przestrzegać regulaminu wycieczek szkolnych, zaleceń opiekunów i zachowywać się zgodnie z zasadami poszanowania drugiego człowieka oraz otaczającej przyrody.
  2. Na każdą wyprawę należy być wyposażonym w legitymację szkolną, odpowiedni do warunków pogodowych ubiór (wygodne spodnie lub spodenki, bluza, kurtka przeciwdeszczowa, czapka lub czapeczka, wygodne buty do turystyki górskiej), wodę do picia, prowiant oraz drobne kieszonkowe. W razie organizacji ogniska przy schronisku – kiełbaskę.
  1. W przypadku rażącego naruszenia regulaminu wycieczki przez ucznia organizatorzy zastrzegają prawo do usunięcia z koła turystycznego, a co skutkuje nie zabraniem na kolejną wycieczkę.
  2. W tym roku planujemy zdobyć następujące szczyty w Beskidzie Małym
    i Śląskim: MAGURKA, DĘBOWIEC, SZYNDZIELNIA, KLIMCZOK, KOZIA GÓRA, HROBACZA ŁĄKA,
  3. Każda wycieczka podsumowana będzie krótkim sprawozdaniem wraz ze zdjęciami i umieszczona na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku koła turystycznego i szkoły.