EDYCJA VIII  - ROK SZKOLNY 2023/2024 r.

"ENERGETYCZNI ODKRYWCY"

Dobiega końca VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "BYĆ JAK IGNACY". W tej edycji Energetyczni Odkrywcy, czyli uczniowie klasy VIIc zajmowali się nauką pełną energii.

Mamy za sobą XII etapów poświęconych maszynom parowym, energii gazowej, energii elektrycznej, ropie naftowej, odnawialnym źródłom energii, energii wiatrowej, słonecznej, wodnej, geotermalnej, atomowej i energii z biomasy.

W trakcie zajęć uczestnicy programu oglądali ciekawe filmy, rozwiązywali quizy, wykonywali interesujące modele, a przede wszystkim przeprowadzali super eksperymenty i pracowali metodami badawczymi.

Energetyczni Odkrywcy poznali również postać Ignacego Łukasiewicza oraz przeprowadzili zajęcia poświęcone prekursorowi przemysłu petrochemicznego dla uczniów klas VIII naszej szkoły.

Siódmoklasiści przygotowali komiks  o Ignacym Łukasiewiczu, który zamieścili na gazetce w sali nr37.

W marcu 2024r odbyło się wyjście edukacyjne do Bielskiej Szkoły Przemysłowej, podczas którego Energetyczni Odkrywcy doskonalili techniki laboratoryjne.

Zajęcia były bardzo ciekawe.

EDYCJA VIII  - ROK SZKOLNY 2023/2024 r.

„NAUKA PEŁNA ENERGII”

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy VII C- członkowie koła naukowego „ENERGETYCZNI ODKRYWCY” pracują metodami badawczymi, stawiają hipotezy, weryfikują je doświadczalnie i wyciągają wnioski. Uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym: Być jak Ignacy. Zdobywają wiedzę o różnych rodzajach energii, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko historycznych, ale także współczesnych. Na młodych naukowców czeka niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań. Etap IV poświęcony był ropie naftowej. Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną w sali 37. W trakcie zajęć poznali zasadę wydobywania ropy naftowej, doświadczalnie badali jej właściwości oraz przygotowali komiks poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi- superbohaterowi z Bóbrki.