Projekt eTwinning „Penpals Across the Borders” - 2023

W kwietniu bieżącego roku nasza szkoła, w ramach międzynarodowego programu współpracy szkół Etwinning, nawiązała współpracę z placówką z Ventspils z Łotwy. Powstał wspólny projekt, którego celem jest wymiana tradycyjnych listów między uczniami z obu szkół. Chętni uczniowie mają okazję nie tylko nawiązać kontakt z uczniami z zagranicy, lecz także dowiedzieć się więcej na temat kultury, zwyczajów i życia w Łotwie. Jednocześnie pisanie listów ćwiczy umiejętność komunikacji w języku angielskim, w którym pisane są listy.Pierwsza korespondencja została już wymieniona a nasi uczniowie są gotowi do pisania kolejnych listów.

Uczniów biorących udział w projekcie przygotowują nauczyciele j. angielskiego.

W kończącym się roku szkolnym uczniowie klas 4 i 5 pracowali nad projektem eTwinning „Penpals Across the Borders”. W ramach lekcji języka angielskiego zaangażowaliśmy się się w wymianę korespondencji z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Ventspils z Łotwy ( Ventspils 2. Vidusskola). 18.05. odbyło się wirtualne spotkanie i uczestnicy projektu wreszcie zobaczyli swoich znajomych z listów, zadawali im interesujące pytania i wysłuchali opowieści o tradycjach łotewskich i polskich. Uczniowie naszej szkoły otrzymali już ostatnie listy w tym roku szkolnym i mają nadzieję, że przyjaźń będzie trwać w nadchodzącym roku szkolnym!

Projekt eTwinning „Penpals Across the Borders” - 2023/2024

W ramach kontynuacji naszej współpracy ze szkołą w Ventspils w Łotwie nasi uczniowie na zajęciach plastyki  własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które wysłaliśmy do naszych przyjaciół wraz z życzeniami świątecznymi oraz małymi upominkami.  Mamy nadzieję na kontynuację naszej współpracy w nowym roku. Serdeczne podziękowania dla p. Katarzyny Czyż za pomoc w przygotowaniu kartek.