CIEKAWA CHEMIA

• 25-03-2024 14:10

20 marca 2024r. członkowie kółka z chemii oraz uczennice z klasy VIIc realizujące Ogólnopolski Program Edukacyjny "BYĆ JAK IGNACY"  uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Bielskiej Szkole Przemysłowej. Młodzi chemicy pod opieką nauczycieli    i uczniów BSP doskonalili umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, wykonywali ciekawe doświadczenia, utrwalali i poszerzali wiedzę chemiczną oraz  uczestniczyli w bardzo widowiskowych pokazach przygotowanych przez starszych kolegów. Uczestnicy tego spotkania otrzymywali płonącą pianę, wulkany parowe, brokatowy osad ,burzę w probówce, sztuczną krew oraz kolorowe roztwory. Na koniec ciekawych zajęć uczniowie naszej szkoły zwiedzali Bielską Szkołę Przemysłową i poznali kierunki kształcenia w tej placówce.

Było super !!!!!!!!!!!!!!!