"Dzień sztuki"

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Sztuki. Data nie jest przypadkowa. To dzień urodzin Leonarda da Vinci. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia w świetlicy, zainspirowani twórczością malarza i grafika Herve Tulleta, wspólnie namalowali obraz. Ten wyjątkowy dzień był okazją do rozmów o wrażliwości i o tym jak sztuka pozytywnie wpływa na życie każdego człowieka.

"Architekci"

"Architekci" - to kolejny temat zajęć z cyklu "Zabawa sztuką". Uczniowie poznali historie powstania wybranych obiektów. Podzieleni na grupy, przy pomocy klocków zbudowali miniatury wieży Eiffla i mostu Brooklińskiego.

Sztuka w bibliotece

Kolejne zadanie projektu za nami. Tym razem tematem przewodnim była "Sztuka w bibliotece". Aby poznać bliżej malarzy i ich dzieła, uczniowie skorzystali z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki. Inspiracji do tworzenia własnych prac, szukali wśród obrazów: W. Kossaka, Leonarda da Vinci i P. Cezanne'a.

Nietypowy pędzel

Kolejne zajęcia z projektu "Zabawa sztuką" polegały na tworzeniu prac przy użyciu "nietypowego pędzla". Uczniowie wykorzystali folię bąbelkową, patyczki i waciki malując świąteczne choinki.

Obrazy kawą i herbatą malowane.

Przepis na farbę - to kolejne zadanie projektu "Zabawa sztuką", które polegało na zastąpieniu typowych farb, aromatycznym ekstraktem z kawy i herbaty. Powstały piękne obrazy o niesamowitym zapachu, który wypełnił świetlicową przestrzeń.

Zabawa sztuką

W świetlicy szkolnej przy ul. K. Krausa w Bielsku-Białej rozpoczęliśmy cykl zajęć "Zabawa sztuką". Uczniowie poznali życiorys artysty Leonarda da Vinci, jego obrazy i wynalazki. Pierwsze wykonane zadanie polegało na namalowaniu obrazów linią - metodą TWAL.