SZKOLNE KOŁO CYKLISTÓW W TURNIEJU BRD

• 27-04-2024 22:31

W dniach 22-23 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach został przeprowadzony Turniej BRD z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do turnieju zorganizowanego w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło aż 26 drużyn.

• grupa I- 9 drużyn
  • grupa II- 17 drużyn

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny Szkolnego Koła Cyklistów przygotowywane przez p. Małgorzatę Wawrzacz.

1. Gr. I (młodsza):
  • Nadia Jankowska kl. 5a
  • Nela Rosner kl. 5a
  • Witold Mikołajko kl. 5c
  • Wiktor Krzepis kl. 5d
  1. Gr. II (starsza):
  • Patryk Pilarczyk kl. 7a
  • Aniela Suchińska kl. 6a
  • Oskar Chwałek kl. 6c

W pierwszym dniu turnieju drużyny rywalizowały między sobą wykazując się wiedzą w testach. Nasi cykliści stanęli na wysokości zadania, uzyskali wystarczającą ilość punktów, żeby awansować do drugiego dnia turnieju (grupa I wykazała się największą wiedzą w swojej grupie wiekowej- była pierwsza; grupa II uplasowała się na pozycji czwartej). Po zaciętej walce w konkurencjach praktycznych (tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc) ostatecznie starsza grupa zajęła w turnieju powiatowym 5 miejsce a młodsza zajmując 2 miejsce awansowała do turnieju okręgowego.

Gratulujemy!