WYCIECZKA EKOLOGICZNA KLASY 3d

Uczniowie klasy 3d byli na wycieczce w Nadleśnictwie Bielsko. Podczas wycieczki uczniowie zgłębiali tajemnice lasu. Poznali ogromne znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dowiedzieli się że:

• las to fabryka tlenu,
  • to dom niezliczonych gatunków roślin, zwierząt, grzybów i mikroorganizmów,
  • to naturalny filtr pochłaniający zanieczyszczenia.
  • las to miejsce zabawy i odkrywania.

O LASY TRZEBA DBAĆ, ABY MOGŁY DALEJ ISTNIEĆ I DAWAĆ NAM WIELE KORZYŚCI!

WYCIECZKA EKOLOGICZNA KLASY 3e

Klasa 3e wykorzystując jeden z nielicznych zimowych, słonecznych dni wybrała się na wycieczkę do Cygańskiego Lasu. Podczas wycieczki poznali korzyści płynące z przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Poznali miejscowy ekosystem i porozmawiali o pojawiających się problemach środowiskowych. Obserwowali i analizowali wygląd kory drzew, szukali tropów zwierząt, a także badali właściwości lodu. Aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza w lesie z pewnością pozytywnie wpłynęła na samopoczucie wszystkich oraz zwiększyła świadomość ekologiczną.

UCZNIOWIE KLASY 3E ZNÓW W TERENIE

Tym razem wybrali się na ścieżkę edukacyjną prowadzącą na Kozią Górkę. Po drodze szukali ciekawych okazów przyrodniczych oraz obserwowali przyrodę budzącą się do życia. Wspinaczkę zakończyła chwila relaksu, którą umilały radosne śpiewy ptaków.

WARSZTATY Z PRZEDSTAWICIELEM ZGO

W tym roku szkolnym uczniowie klas młodszych spotykali się z  przedstawicielem Zakładu Gospodarki Odpadami. Na zajęciach zajmowali się tematyką segregacji odpadów. Sprawdzali swoją wiedzę z zakresu prawidłowej segregacji śmieci oraz recyklingu. Dzięki ćwiczeniom praktycznym zrozumieli, że poprzez proste postawy proekologiczne mogą mieć realny wpływ na środowisko.

WARSZTATY W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Uczniowie klasy 1e i 3e uczestniczyli w warsztatach pt. "Zielone oczyszczacze powietrza  - rola zieleni w pochłanianiu zanieczyszczeń z powietrza."

Na zajęciach tych uczniowie dowiedzieli się czym jest i gdzie jest powietrze, że czasem bywa zanieczyszczone, ale że można je oczyścić sadząc dużo roślin. Następnie posadzili do samodzielnie udekorowanych doniczek różne kwiaty. Był to pierwszy, mały krok do oczyszczania powietrza. Po zakończonych zajęciach oddychali leśnym powietrzem w pobliskim lesie.

WARSZTATY EKOLOGICZNE "FERIE Z DUCHEM LASU"

Podczas ferii zimowych uczniowie odwiedzili siedzibę Centrum Edukacji Ekologicznej "Ekosynteza". Dzieci nauczyły się rozpoznawać gatunki roślin za pomocą specjalnej aplikacji, poznały różne ciekawostki o roślinach, grzybach i porostach występujących w ogrodzie. Oglądały też teatrzyk o zwierzętach.

KONKURS NA PLAKAT "WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA" ZAKOŃCZONY

Zakończył się szkolny konkurs na plakat pt. "Woda źródłem życia". Uczniowie klas młodszych stosując przeróżne techniki wykonali sporo ciekawych prac. W szkole została zorganizowana wystawa. Można było podziwiać prace na szkolnym korytarzu oraz czasowo również w plenerze.