Klasa 4a dzielnie reprezentowała naszą szkołę podczas wycieczki ekologicznej organizowanej przez miasto Bielsko-Biała. Młodzi ekolodzy brali udział w warsztatach, konkurach, a także prelekcjach dotyczących dbania o naszą planetę 🌎 💚💙🤍

Uczniowie sadzili kwiatki 🌷, segregowali śmieci🗑️, poszerzali swoją wiedzę na temat gospodarki wodnej💦, grali w ekologiczne gry .

Znalazł się również czas na inną formę zabawy przygotowaną przez jednego partnera akcji ściankę wspinaczkową 🧗

Panowie z klasy 6c postanowili przyłączyć się do konkursu ekologicznego pt. „Szanuj energię, chroni klimat” i zostali Ambasadorami Klimatu 🌍💚🤍

NASZYM HOBBY JEST SPORT I EKOLOGIA - tym hasłem nasi uczniowie kierują się na co dzień, dbając nie tylko o nasze ukochane Bielsko. Drobnymi gestami przyczyniają się do poprawienia globalnej jakości środowiska.

W październiku uczniowie klasy 5c i 5a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza pt. „Porosty – zobacz czym oddychasz, czyli jak samemu ocenić czystość powietrzaw najbliższej okolicy”. Podczas warsztatów uczniowie poznali porosty jako biologiczne wskaźniki stanu czystości powietrza; nauczyli się określania stopnia zanieczyszczenia powietrza i dowiedzieli się, czym jest porostowa skala czystości powietrza. Warsztat miał formę stacjonarną i terenową; dzięki pracy z mikroskopem uczniowie poznali budowę porostów zdrowych i zanieczyszczonych; spacer ścieżką dydaktyczną w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej pozwolił na praktyczne przećwiczenie zdobytej wiedzy i wnikliwą obserwację przyrody.